Wypożyczalnia laktatorów

Wypożyczalnia profesjonalnych laktatorów powstanie w Banku Mleka Kobiecego w Szczecinie. Wszystko po to, by młode mamy mogły skorzystać ze sprzętu, który znacznie ułatwia karmienie niemowląt.

Jak wyjaśnia dr Beata Łoniewska, kierownik Kliniki Patologii Noworodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, laktatory przydadzą się przede wszystkim mamom wcześniaków.

– Jeżeli ściąganie pokarmu mogłoby pomóc danej mamie w wyprodukowaniu większej ilości pokarmu, takiej która wystarczyłaby na cały okres noworodkowy, to będziemy starać się wypożyczać laktatory właśnie tym mamom w pierwszej kolejności – tłumaczy.

Jak dodaje dr Łoniewska, wypożyczyć będzie można sprzęt najwyższej jakości, który sporo kosztuje. – Część mam ma takie podręczne laktatory. Te profesjonalne, którymi dysponujemy w szpitalu, to spory wydatek. Jeden kosztuje kilka tysięcy złotych. Mało która mama jest w stanie pozwolić sobie na zakup takiego profesjonalnego laktatora – ocenia.

By wypożyczalnia laktatorów zaczęła działać, konieczny jest zakup większej liczby urządzeń. Na razie jednak nie ma na to funduszy. Gdy Bank Mleka Kobiecego zostanie uruchomiony, kierownictwo placówki będzie starać się o pozyskanie środków. Bank Mleka zostanie otwarty 24 maja. Powstał w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach.

Źródło: http://radioszczecin.pl/1,370630,bank-mleka-juz-jest-bedzie-tez-wypozyczalnia-lak