Otwarcie Banku Mleka Kobiecego

Bank Mleka Kobiecego otwarto w czwartek 23 czerwca 2017 roku w Szczecinie. Powstał w szpitalu na Pomorzanach. To pierwsze takie miejsce w regionie i w północno-zachodniej części Polski.

Bank to tylko dwa niewielkie pokoje, ale dzięki temu co będzie się w nich działo, uda się uratować niejednego noworodka. Będzie tam przechowywane mleko dla niemowląt, w tym wcześniaków, które nie mogą być karmione mlekiem swojej mamy.

Oficjalnie bank będzie działać od piątku 24.06.2018 roku. Do Banku zgłosiły się już pierwsze mamy, które chcą zostać honorowymi dawcami mleka.

Kwotę 280 tysięcy złotych na sprzęt przekazał Rotary Club Szczecin Center, a 150 tysięcy dołożyło miasto Szczecin.

W banku będzie przechowywane mleko od mam, które będą honorowymi dawcami. Pokarm będą odciągać w domu. Odbierze go od nich specjalna karetka. Bank Mleka Kobiecego w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach będzie otwarty codziennie w godzinach 8:00 – 15:00.

Zdjęcia: GS24