2016-09-25 zakup pianina dla Władka

W niedzielny wieczór 17 kwietnia w Sali Starej Rzeźni odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Rotary Club Szczecin Center, w którym wystąpiła Baltic Neopolis Orchestra. Publiczność wysłuchała brawurowo zagranych utworów muzyki hiszpańskiej, brazylijskiej i argentyńskiej. W partiach solowych wystąpił Emanuel Salvador – koncertmistrz orkiestry. Członkowie klubu Rotary postanowili przeznaczyć dochód z tego koncertu na zakup instrumentu dla wybitnie uzdolnionego ucznia VI klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie – Władka Zalewskiego. Władek obecnie uczy się pod kierunkiem pani Ewy Leśniak.
Instrument kosztował 10000 zł z czego 8000 zł , jako dochód z koncertu . Władek jest synem polskich repatriantów z Kazachstanu , którzy niedawno wrócili do Polski.
Poniżej osiągnięcia artystyczne Władka .

III Regionalny Konkurs Pianistyczny uczniów szkół muzycznych województwa zachodniopomorskiego 28 stycznia 2016r. – I miejsce
IX Konkurs Pianistyczny im. Tadeusza Szeligowskiego Poznań 27-28 listopada 2015 r. – II nagroda w grupie pierwszej
I miejsce Grand Prix w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków w Opolu 19 listopada 2015r.
Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny Młode Talenty 2015 – Szczecin 8-9.05.2015 – I miejsce
II Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st.województwa zachodniopomorskiego 10 stycznia 2015r. – I miejsce ex equo
Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia Gdynia 8-9.XII.2014r. – laureat Kwalifikacja do Przesłuchań Ogólnopolskich
Ogólnopolskie Przesłuchania CEA Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia Warszawa 15-17.I.2015r. – III miejsce