2016-01-19 Przekazanie sprzętu dla Klinicznego Oddziału Nefrologii, Pediatrii

Współpraca między Oddziałem Pediatrii, Nefrologi Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć a szczecińskim Rotary Center Club rozpoczęła się rok temu przekazaniem trzech holterów do 24-godzinnego pomiaru ciśnienia. To było jeszcze gdy ten oddział mieścił się w szpitalu przy ulicy Św. Wojciecha. Okazało się, że był to bardzo trafiony zakup. W tym roku postawiono na kontynuacje całego przedsięwzięcia i zakupiono kolejne trzy holtery. Poza tym zakupiono wagę, która szczególnie przyda się przy ważeniu dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich będących na przykład przed dializoterapią. Jest to jedyne tego typu urządzenie w województwie. Członkowie RC zbierali środki na ten cel podczas organizowanych przez nich akcji charytatywnych.
Uroczystość przekazania sprzętu uświetniła Szczecińska Liga Superbohaterów. Mali pacjenci bardzo entuzjastycznie zareagowali na obecność między innymi Spidermana, z którym mogły porozmawiać, pobawić się i zrobić sobie wspólne zdjęcie.