2015-09-17 Koncert charytatywny Soyka Trio

Stanisław Soyka- wciąż inny wciąż nowy a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera. Z zespołem czy solo wkrótce po wejściu na scenę obejmuje całkowite panowanie nad publicznością.
Wspaniały Artysta zagościł po raz kolejny w Szczecinie 17.09.2015 aby zagrać specjalnie dla gości Rotary Club Szczecin Center w Starej Rzeźni – nowo odrestaurowanym przedwojennym budynku na wyspie Łasztownia. Ten wyjątkowy, bo już czwarty Koncert Charytatywny, którego celem jest zebranie środków finansowych na pomoc dzieciom uzdolnionym muzycznie został zorganizowany przy udziale Stowarzyszenia „SztukaTak”. Jest to kolejne wydarzenie muzyczne, które organizujemy wspólnie w celu pozyskania środków finansowych dla zakupu instrumentów muzycznych dla dzieci. W dniu 17.09.2015 w Starej Rzeźni gościliśmy ponad 230 osób i zebraliśmy około 20 tys pln.
Środki finansowe zostaną przekazane w celu wsparcia Weroniki Ciesielskiej (podopiecznej Stowarzyszenia SztukaTak!) w Jej dalszej edukacji muzycznej, a konkretnie zakupienia drugich, większych skrzypiec. Pozostałą część środków przeznaczymy na zakup obiadów w stołówkach szkolnych oraz zimowych butów dla dzieci ze szkół podstawowych z dzielnicy Golęcino, Stołczyn i Skolwin oraz ze Specjalnego ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Akcja „Ciepłe buty na zimę“ cieszy się niesłabnącą popularnością pośród najmłodszych i trochę starszych dzieci.
Atmosfera i wynik finansowy Koncertu charytatywnego Soyka Trio przerósł najśmielsze oczekiwania! DZIĘKUJEMY wszystkim Gościom, Darczyńcom, Obsłudze technicznej! Do zobaczenia wkrótce na corocznym Balu Charytatywnym organizowanym przez Rotary Club Szczecin Center.