2014-04-07 Koncert charytatywny SztukaTak

Artyści skupieni wokół projektu SztukaTak!, wspólnie z Rotary Club Szczecin Center, zbierali pieniądze na rzecz uczniów z Zespołu Szkół nr 9 ze Stołczyna. Najmłodsi chcieliby nauczyć się robić zdjęcia. Aby przeprowadzić warsztaty, niezbędny jest zakup sprzętu, czyli aparatów i rzutnika.
Podczas koncertu artyści, m.in. Krzysztof Meisinger – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, szczeciński duet OHO!KOKO czy muzycy z kameralnej smyczkowej orkiestry Baltic Neopolis zagrali oskarową muzykę filmową.
– Bardzo kibicuję tej inicjatywie. To fantastyczna rzecz – przyznał Meisinger.
– Dzieci trzeba ukształtować, a sztuka w tym pomaga – dodał Marek Szul z OHO!KOKO.
– Lubię się dzielić. Także umiejętnościami, które dostałem „z góry”. Cieszę się, że przynosi to efekty w postaci korzyści dla dzieci, z którymi pracujemy – mówił Krzysztof Baranowski.
To był drugi charytatywny koncert stowarzyszenia SztukaTak! Podczas pierwszego zebrano około 12 tysięcy złotych. Dzięki temu udało się kupić instrumenty, na których dzieci uczą się teraz grać.
To, ile tym razem udało się zebrać, będzie wiadomo w ciągu kilku dni. Teraz trwa wielkie liczenie.
SztukaTak! to pomysł lokalnych artystów oraz członków Rotary Club Szczecin Center, którzy charytatywnie uczą dzieci ze Stołczyna śpiewu, gry na skrzypcach, gitarze i pianinie.