2011-10-22 akcja charytatywna Ciepłe buty na zimę 150 par!

23 października Rotary Club Szczecin Center zorganizował kolejną akcję charytatywną pod hasłem „Rotary pomaga”. Ponad 150 dzieci mieszkających w dzielnicy Skolwin dostało ciepłe buty na zimę. Akcja odbyła się w sklepie Deichmann w Galaxy, największym centrum Handlowym w Szczecinie.

RC Szczecin Center pomogło 120 rodzinom ze szkoły podstawowej nr 14 i nr 9 oraz dzieciom z przedszkola publicznego i ze Związku Niewidomych Prawobrzeże. Którym rodzinom należało pomóc, podpowiedziała Urszula Pająk, dyrektor SP nr 14, znana z troski o sytuację materialną swoich wychowanków. „ Zimą spada w szkole frekwencja, bo uczniom (przez śnieg) trudno jest dotrzeć w samych tenisówkach” – wyjaśnia dyrektor. Rotarianie ufundowali dzieciom z jej szkoły także podręczniki (za kwotę 3 tys. zł), gdyż rodziców nie było stać na ich zakup.

Akcja w Deichmannie przebiegła bardzo sprawnie. Najpierw rodzice dostali talony o wartości 100 zł każdy, potem wraz z dziećmi sami dokonywali wyboru obuwia według własnego gustu i potrzeb, a rachunki płaciła Halina Skrzyniarz, skarbnik RC Szczecin Center. Wcześniej Rotarianie zamówili określoną numerację, żeby żadne dziecko nie wyszło bez obuwia. Był to dzień szczególny dla rodzin, które dostały buty dla kilku pociech, a to w ich budżetach ogromny wydatek.

Dzieci obsługiwał specjalnie wyznaczony do akcji personel sklepu Deichmann oraz rot arianie: Anna Turkiewicz, Agnieszka Krusikiewicz, Tomasz Reszkiewicz, Anna Zabłocka, Iwona Korulczyk-Rinas i Amelia Czernik. Nad koordynacją całej akcji czuwał zarząd klubu: prezydent Julia Groszak oraz V-ce prezydenci Ewa Bieganowska i Roman Szulżyk. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i baloników promujących hasło „Rotary Pomaga”.

Radość była po obu stronach, z jednej strony wdzięczność rodziców i uśmiech dzieci, z drugiej – spełnienie Rotarian. Podziękowaniom i czułym gestom nie było końca.
RC Szczecin Center od lat angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności, wspiera i organizuje liczne przedsięwzięcia charytatywne. Dlatego chce wypromować hasło ”Rotary pomaga”, tak by było rozpoznawalne i przybliżyło wszystkim mieszkańcom Szczecina szczytne idee Rotary.