2007-06-01 Impreza Charytatywna – cel zakup powiększalników dla dzieci niedowidzących z woj. Zachodniopomorskiego

01.06.2007 roku RC Szczecin Center miał zaszczyt zaprosić Przyjaciół na Grill-Party w Hotelu Park. Na tej Imprezie Charytatywnej, która odbywała się pod hasłem: Pozwólmy dzieciom zobaczyć więcej… zbierano fundusze na zakup najnowocześniejszego elektronicznego powiększalnika – My Reader, który wspomaga naukę czytania i pisania dla dzieci niedowidzących z całego Województwa Zachodniopomorskiego.

Powitanie gości oraz przedstawienie celu imprezy przeprowadziła Ewa Bieganowska Prezydent RC Szczecin Center. W powitalnej części artystycznej wystąpiły niewidome dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Adrian Potrzebowski zagrał etiudę na skrzypce oraz Przemysław Czaplicki wykonał na saksofonie dwa utwory Scotta Joplina oraz utwór: Kormorany – Piotra Szczepanika. Gościem wyjątkowym, który zaszczycił ten wieczór był zespół etniczny DIKANDA, zdobywca wielu międzynarodowych nagród.
Do tańca grał niezastąpiony DJ Janusz Kibała. Odbyły się trzy aukcje: obraz namalowany przez niedowidzącego 12-letniego Krzysia, czerwone wino- unikat 2004 rok, (butelka wysadzana kamieniami Swarowskiego), oraz wazon Goebla .Tę część poprowadził Rotarianin Arkadiusz Rutkowski. Dzięki aukcji oraz sprzedaży losów uzbierano 50 000 zł. Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców.

To dzięki nim klub zakupił dla Polskiego zawiązku Niewidomych 2 urządzenia:
– powiększalnik elektroniczny -My Reader,
– oraz powiększalnik kieszonkowy SenseViev P 430

Dzięki uzbieranym funduszom mogliśmy również sfinansować dwutygodniowy obóz rehabilitacyjny w Międzywodziu, na który mogły pojechać dzieci i młodzież zarażone wirusem HIV i chore na AIDS.

Impreza była zaliczana do najlepszych, które odbyły się w ciągu ostatniego roku- te słowa wypowiedzieli przyjaciele z innych szczecińskich klubów rotariańskich.