Pomoc seniorkom

Celem tegorocznej zbiórki podczas imprezy dobroczynnej była pomoc osobom starszym w trudnej sytuacji materialnej. W ramach tej pomocy udało nam się dotrzeć do dwóch seniorek. Jedną z tych osób jest pani Zofia N lat 76, która choruje przewlekłe na nadciśnienie i zwyrodnienie kręgosłupa, utrzymuje się z emerytury około 1400 zł miesięcznie, opiekuje się chorym synem, a dwa miesiące temu nagle zmarł jej mąż. Pani Zosia potrzebowała nowej pralki, gdyż jej maszyna odmówiła posłuszeństwa po 25 latach użytkowania. Zakupiony przez nas sprzęt sprawił pani Zosi niemało radości i ułatwił codzienność.

Drugą osobą, której pomogliśmy jest pani Krystyna M l. 79, która od lat spała na fotelu zwanym „amerykanką”. Nasza seniorka utrzymuje się z emerytury, z której po opłaceniu rachunków na życie pozostaje ok 1300-1400 zł. Pani Krysia potrzebowała nowej łatwej w rozkładaniu wersalki. Miło było nam bardzo słyszeć, jak bardzo Jej się podoba nowy mebel.
Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Dziękujemy Darczyńcom, dzięki Waszej hojności „starość nie musi być smutna”.