Paul Harris

Odznaczenie Paul Harris Fellow przyznawane jest  najbardziej zasłużonym członkom  Klubów Rotary aby uhonorować ich zaangażowanie i wkład w działalność Organizacji.

Wśród  wybitnych postaci, które zostały wyróżnione odznaczeniem   Paul Harris Fellow należy wymienić  prezydenta USA Jimmy’ego Cartera, prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, astronautę Jamesa Lovell, sekretarza generalnego ONZ Javier Pérez de Cuéllar. W Polsce odznaczenie otrzymali m.in. Danuta i Lech Wałęsowie.
To najwyższe rotariańskie odznaczenie otrzymały:

Iwona Korulczyk- Rinas 23.06.2017.

W dniu 23 czerwca 2017 odznaczenie Paula Harrisa z rąk Prezydent Klubu Beaty Piątak otrzymała Iwona Korulczyk- Rinas.  Mecenas Iwona Korulczyk- Rinas ukończyła studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Praktykę zawodową rozpoczęła od pracy w prokuraturze, następnie od lutego 2009 r prowadzi praktykę jako adwokat.  Członkini – założycielka Klubu od 2003 roku. Prezydent Klubu w latach 2012/2013. Główna pomysłodawczyni przekształcenia struktury naszego Klubu w Organizację Pożytku Publicznego. Inicjatorka wielu wspaniałych akcji charytatywnych, takich jak pomoc uzdolnionym dzieciom w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Sztukatak”.

Anna Turkiewicz 03.06.2016.

Właścicielka agencji promocyjno reklamowej AT. Na rynku reklamy od 20 lat. Ukończyła studia pedagogiczne w Szczecinie na kierunku Pedagogika. Przez 16 lat pracowała jako pedagog. Jej pasją są podróże i pomoc słabszym, potrzebującym wsparcia. Prezydent RC Szczecin Center w latach 2005-2006. Dobry duch, autorka logo i motto naszego Klubu.

Anna Zabłocka 29.05.2015

Założycielka i Członkini RC Szczecin Center nieprzerwanie od początku istnienia Klubu. Prezydent RC Szczecin Center w latach 2004-2005. Od 1995roku właścicielka biura Anna Zabłocka Nieruchomości. Inicjatorka i propagatorka przyjaźni polsko-niemieckich Klubów Rotary.

Halina Skrzyniarz 29.05.2015

Wielbicielka i kolekcjonerka obrazów i dzieł sztuki. Wieloletni Skarbnik RC Szczecin Center. Ostoja spokoju finansowego naszego Klubu.

Ewa Bieganowska- 05.09.2013.

Właścicielka Ośrodka Jeździeckiego Kościuszki Team, pasjonatka koni.  Właścicielka butiku EscadaSport. Prezydent RC Szczecin Center w latach 2006-2008. Niestrudzona organizatorka licznych zbiórek i imprez charytatywnych. W ogromnej mierze to dzięki Nie jklubowiczom Rotary przez dekadę udało się zebrać około 1 100 000 złotych, dzięki czemu można było zakupić min. sprzęt medyczny dla dzieci. Najważniejsze odznaczenie Rotary International – medal Paula P. Harrisa otrzymała z rąk Gubernatora Dystryktu 2230 Janusza Potępy.