Bank Mleka Kobiecego

Już w kwietniu w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach ruszy pierwszy w regionie Bank Mleka Kobiecego.

Rotary Club Szczecin Center finansuje zakup sprzętu specjalistycznego i mebli z otrzymanego na ten cel międzynarodowego wsparcia finansowego.

Wniosek klubu o dofinansowanie projektu ze środków Rotary International w ramach Grantu Globalnego GG 1753208 został rozpatrzony pozytywnie. Projekt wsparło finansowo 16 klubów Rotary z Polski (m.in. Rotary Club Szczecin International, Rotary Koszalin), Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Słowenii. Dzięki temu będzie można kupić m.in. bardzo dobrej jakości pasteryzator, lodówkę, zamrażarkę i meble.

Placówka w szpitalu na Pomorzanach będzie pierwszą i jedyną tego typu w północno-zachodniej części kraju. Dzięki niemu szansę na karmienie naturalnym pokarmem będą miały dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy.