2008-11-20 Rotarianie z wdzięcznością

Napisali o nas:
Duże powody do satysfakcji ma Rotary Club Szczecin Center, który w tym roku zdążył zrealizować kilka ważnych charytatywnych zamierzeń. Powody do zadowolenia mogą mieć również wszyscy ci, którzy te działania wsparli finansowo. Im właśnie i współpracownikom dziękowali rotarianie podczas spotkania w Klubie Royal Jazz.

W maju członkowie Rotary Clubu Center zbierali fundusze na rzecz dzieci zakażonych wirusem HIV oraz chorych na AIDS. Pieniądze wykorzystano na zakup specjalistycznego sprzętu, remont sali, w której przebywają chorzy oraz na szczepionki i odżywki niezbędne w terapii. Udało się też zorganizować dwutygodniowy obóz rehabilitacyjny. Ale to nie jedyne przedsięwzięcie klubu. W tym roku rotarianie wyposażyli też pokój w hospicjum dla dorosłych, kupili ławki i krzesełka dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tanowie, w w październiku sukcesem zakończyli swoje trzyletnie starania, by na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie stanął pomnik poświęcony dzieciom, które zbyt szybko odeszły. Wystarczyło 1 listopada przejść cmentarną alejką, by się przekonać, jakie ogromne znaczenie dla osieroconych rodziców miało to symboliczne miejsce. Spotkanie rotarian z darczyńcami umilił koncert uczniów Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej: Marianny Bieganowskiej oraz Seweryna Skrzyniarza.