2006-05-26 Impreza Charytatywna – cel pozyskanie Asystora kaszlu dla Hospicjum Dziecięcego ze Szczecina

26 maja 2006 roku RC Szczecin Center miał zaszczyt zaprosić Szczecinian do wzięcia udziału w wielkim wydarzeniu. Ta impreza Charytatywna odbyła się w Hotelu Park.

Gości powitała Prezydent klubu Anna Turkiewicz. W atmosferze wspólnej zabawy goście spotkali się z artystami różnych kultur (taniec hinduski, flamenco), aby wspólnie pomóc potrzebującym dzieciom z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

O swoich małych pacjentach mówiła dyrektor HOSPICJUM dr Mariola Lembas- Szabel.

Dzięki wspaniałym sercom naszych gości podczas imprezy uzbieraliśmy środki na zakup:
– materacy przeciwodleżynowych,
– aparatów do mierzenia ciśnienia,
– oraz najważniejszego- asystora kaszlu, (dzięki niemu mali pacjenci hospicjum nie umierają na niewydolność układu oddechowego np. rozedmę płuc przy zaburzeniach spowodowanych przez urazy rdzenia kręgowego).

Wartość sprzętu, jaki przekazano dziecięcemu hospicjum to 37 000zł.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów.

Podczas imprezy przeprowadziliśmy również aukcję szabli, którą mianowany był w Pałacu Prezydenckim na Ministra Gospodarki Szczecinianin – Jacek Piechota. Aukcję poprowadził klubowy kolega Arkadiusz Rutkowski.
Odbyła się również loteria fantowa, gdzie główną nagrodą był obraz namalowany przez przepiękną belgijską aktorkę, pochodzącą z Kongo Beti Nsona Keke. Osobiście Beti wręczała swój obraz zwycięzcy. Emocji było mnóstwo.