Pomagamy Alanowi w zakupie przenośnego koncentratora tlenu , koszt 15 500 zł

Najgroźniejsze choroby to te, których na pierwszy rzut oka nie widać. Alan ma 27 lat, choruje na  mukowiscydozę, jest skazany na przedwczesną śmierć, żyje ze świadomością jej nieuchronności. Choroba towarzyszy mu cały czas, atakując za każdym razem coraz gwałtowniej. Ogranicza fizycznie, niszczy płuca i układ pokarmowy, kradnie oddech. Mimo to Alan z wielką determinacją stara się o jak najszczęśliwsze i najdłuższe życie. Pielęgnuje swoje pasje, pomaga innym chorym.

Na obecnym etapie choroby jest przygotowywany do przeszczepu płuc tlenoterapia musi być prowadzona  18 godz. na dobę co w przypadku człowieka, który chce jeszcze coś przeżyć jest bardzo trudne do pogodzenia. Jednak aby nie zmarnować być może jedynej szansy na przedłużenie życia, czyli doczekać przeszczepu musi bezwzględnie realizować zalecenia poradni transplantologii.

Stacjonarny koncentrator tlenu ogranicza wolność, uniemożliwia dłuższe pobyty poza domem a co za tym idzie odbiera szansę na realizację marzeń, planów jak i życia wśród ludzi dla ludzi. Jedynym, niezastąpionym sposobem na znaczną poprawę jakości życia jest posiadanie przez Alana  przenośnego koncentratora tlenu. Pozwoli mu wsiąść na rower, wykonywać prace w ogrodzie, wyjechać na kilka dni, czy zatańczyć na weselu przyjaciela … Chorzy na mukowiscydozę żyją krótko. Życie Alana to ciągły wyścig z czasem i smutne pożegnania tych którzy odchodzą wcześniej.

Przyłącz się do nas

Koncentrator :